![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Free shipping |
Safe purchase |
Great price |
Wide selection |
Fast service |
THE VERONA TOUCH SCREEN PANEL PC
Compact IPC panels Android operating system represent the smart manufacturing and logistics solution. The design facilitates placement on a wall, inside a totem or on a workbench for greater operability and comfort in use. With PANEL and VESA mount.
TECHNICAL SPECIFICATIONS
| Display 4:3 | 12.1″, 15″, 17″ |
| Display Widescreen | 10.1″, 15.6″, 21.5″ |
| Resolution | from 1366 x 768 to 1920 x 1080 px |
| Format | Industrial TFT with LED Backlights |
| Touchscreen | Projective capacitive multi-touch |
| Processor | Rockchip RK3399, Hexa-Core ARM A72 + A53 |
| Graphics | ARM Mali-T864 |
| Operating system | Android 9 |
| Memory | 4GB/32GB SSD, Micro-SD expandable |
INTERFACES
2x USB (1x in Screen size 10.1")
1x mini USB
1x RJ45, Gigabit Ethernet
2x RS232
1x HDMI
1x Micro SD
1x Audio
WiFi: 802.11 a / b / g / n with antenna
Bluetooth: Class 1, Bluetooth v4.0
OPTIONAL EXPANSIONS
RS232/422/485
USB front panel IP65
4G LTE with Antenna
Display-Sunshine readable with auto light sensor
CONCEPT
Operating temperature range: 0° C to +60° C
Storage temperature range: -20° C to +80° C
Relative humidity from 10% to 90%, non-condensing
Level of protection: IP65 front panel, IP40 rear
Cooling: Full closed heat dissipation, fanless design
| Properties | |
| CPU | Rockchip RK3399, Hexa-Core ARM A72 + A53 |
| Display | 4:3 - 12.1″, 15″, 17″ Widescreen-10.1″, 15.6″, 21.5″ |
| Memory | 4GB/64GB |
| Operating sistem | 4GB/32GB SSD, Micro-SD expandable |
| Touchscreen | Projective capacitive (PCT) multi-touch |
| Interfaces | 2x USB (1x in Screen size 10.1") 1x mini USB 1x RJ45, Gigabit Ethernet 2x RS232 1x HDMI 1x Micro SD 1x Audio WiFi: 802.11 a / b / g / n with antenna Bluetooth: Class 1, Bluetooth v4.0 |
| Accessory | Product Code: | Price: without VAT | Price: with VAT | Qty | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
SESITEK Desktop stand SESITEK DESKTOP STAND Desktop stand for All-In-One PCs and Monitors. COMAPTIBILITY VERONA S.. |
SES-DTS | 79,00 € | 96,38 € |
SESITEK Verona series
- Brand: Sesitek
- Product Code: SES-VERONA
- Availability: In Stock
-
1.072,38 €
- Ex Tax: 879,00 €
















