![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Free shipping |
Safe purchase |
Great price |
Wide selection |
Fast service |
MODENA TOUCH SCREEN PANEL PC
Computer with touch screen display in "stainless steel" with a compact design, able to withstand corrosive materials, dust, oil or direct water thanks to 100% complete protection (on all sides) including peripherals and power supply.
TECHNICAL SPECIFICATIONS
| Display 4:3 | 17″ |
| Display Widescreen | 21.5″, 24" |
| Resolution | 1280 x 1024 or 1920 x 1080 px |
| Format | Industrial TFT with LED Backlights |
| Touchscreen | Projective capacitive (PCT) multi-touch |
| Processor | Quad-Core Intel Celeron J1900 |
| Graphics | Intel HD graphics |
| Operating system | Windows 10 Pro |
| Memory | 4GB-8GB/64GB SATA SSD expandable |
INTERFACES
3x USB
1x RJ45, Gigabit Ethernet
2x RS232
1x Audio, Realtek ACL High Definition Audio
1 x Mini PCI-E slot
OPTIONAL EXPANSIONS
All the I/O ports can be custom-tailored: USB ports, RS232/422/485, ...
Bluetooth 4.2
WiFi: 802.11 a / b / g / n / ac with antenna
4G:TDD-LTE/FDD-LTE with Antenna
DC:24V; AC-DC Power Adapter up to IP67
CONCEPT
Operating temperature range: 0° C to +50° C
Storage temperature range: -20° C to +70° C
Relative humidity from 10% to 90%, non-condensing
Level of protection: Total IP66
Cooling: Full closed heat dissipation, fanless design
| Properties | |
| CPU | Quad-Core Intel Celeron J1900 |
| Display | 17", 21.5", 24" Res: 1280x1024 or 1920X1080px |
| Memory | 4GB-8GB/64GB SATA SSD expandable |
| Operating sistem | Windows 10 Pro/IoT |
| Touchscreen | Projective capacitive (PCT) multi-touch |
| Interfaces | 3x USB 1x RJ45, Gigabit Ethernet 2x RS232 1x Audio, Realtek ACL High Definition Audio 1 x Mini PCI-E slot |
SESITEK Modena series
- Brand: Sesitek
- Product Code: SES-MODENA
- Availability: In Stock
-
2841,38 €
- Ex Tax: 2329,00 €












