![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Free shipping |
Safe purchase |
Great price |
Wide selection |
Fast service |
Recommended for small to medium/sized restaurants. Compact dimensions with great cutting performance. Anodized cast aluminium alloy construction, belt/ driven transmission, silent/running asynchronous motor, low/voltage controls, forged and hardened steel blade, carriage running on self/lubricating bushes, aluminium feed plate equipped with special sliding grooves to reduce friction, cast/in aluminium sharpener assembly.
TECHNICAL SPECIFICATIONS
| MODEL | AF300 GRL |
| Cutting capacity | ❏ 300x220 mm ❍ 220 mm |
| Cutting thickness | 0÷16 mm |
| Weight | 27,5 kg |
| Motor | 0,245 kw |
| Blade | 300 mm |
| Carriage dimensions | 350x300 mm |
| Packing dimensions | 680x620x520 mm |
Salamoreznica - AF300 GRL
- Brand: Swedlinghaus
- Product Code: AF300 GRL
- Availability: 2-3 weeks
-
0,00 €
- Ex Tax: 0,00 €
Tags: Salamoreznica - AF300 GRL, AF300 GRL, Gravity slicers







